2. Förfarande
Förfarande
Titel: HLR- och förstahjälpen utbildning
Beskrivning: Ramavtalet omfattar utbildningar inom hjärt- och lungräddning (HLR) samt första hjälpen för beställarens verksamheter. Uppdraget syftar till att säkerställa aktuell kompetens och handlingsberedskap vid akuta sjukdoms- och olycksfall genom kvalitativa utbildningsinsatser för vuxen och barn.
Intern identifierare: N050U26-16
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80562000 Första hjälpen-utbildning
Ytterligare klassificering (cpv): 80560000 Övningar i sjukvård och första hjälpen
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: HLR- och förstahjälpen utbildning