Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Litteratur 2021
Referensnummer: 3.3.3- 336/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 22113000 Biblioteksböcker
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal gällande litteratur och fysiska medier inriktade mot skön- och facklitteratur i form av pappersböcker, ljudböcker, film, musik och elektroniska spel med och utan
Biblioteksutrustning och på olika språk.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 30 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 5
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 5
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande:
Stockholms län
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen