345407-2022 - ResultatSverige-Eskilstuna: Motorfordon för godstransport
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
3 stycken sidlastare
Referensnummer: UH 21-34
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34130000 Motorfordon för godstransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Avser köp av 3 stycken sidlastare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34140000 Tyngre motorfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34144700 Nyttofordon, 60181000 Uthyrning av lastbilar med förare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
3 stycken sidlastare.