Behandling av material från Återvinningscentraler och Transportavdelning
Referensnummer: HEM 2021/00261
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar mottagning, erforderlig mellanlagring, behandling och ansvara för slutligt omhändertagande av material från HEMs Återvinningscentraler (ÅVC) och HEMs transportavdelning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90514000 Återvinning av avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen