345482-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Markanläggning – Ramavtal markentreprenader
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal markentreprenader
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal gällande löpande markentreprenader. Ytterligare information finns i upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare2024-179
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45236000 Markanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del (1)