2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dokument och ärendehanteringssystem
Beskrivning: Ett molnbaserat system för dokument– och ärendehantering som minst stöder processerna för dokument-, ärende– och mötesprocessen inom Smedjebackens kommunkoncern.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95836:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48311100 Dokumenthanteringssystem