345502-2018 - ÄndringSverige-Staffanstorp: Avfallstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Renhållningsentreprenad
Referensnummer: 18/10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar hämtning och transport av hushållsavfall och därmed jämförligt avfall i Staffanstorps kommun. Entreprenaden är uppdelad i två delar (A och B). Entreprenören ska även stå för kundservice, registerhållning och fakturering för samtliga uppdrag enligt detta upphandlingsdokument.Anbud kan lämnas på båda delarna eller enbart den ena delen.