2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling avfallskärl 2026
Beskrivning: Inköp och leverans av avfallskärl. Uppdraget omfattar Jokkmokks kommuns inköp av kärl vid ett tillfälle i samband med systembyte till tvåfackskärl. Uppdraget omfattar även inköp av enfackskärl i storleken 370 liter. I uppdraget ingår leverans av kärlen.
Intern identifierare: 2026:548
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44616200 Avfallstunnor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000