Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Raman mikroskop
Referensnummer: FOI-2021-398
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38510000 Mikroskop
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett (1) avbildande Raman mikroskop (inklusive dator, mjukvaror och installation) som ska användas för analys av komplexa materialblandningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38500000 Apparater för kontroll och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen