345561-2018 - ResultatSverige-Vänersborg: Mötes- och konferenstjänster på hotell
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konferenstjänster
Referensnummer: RS 2017-02559
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att täcka behovet av externa konferensanläggningar för halv-och heldagskonferens samt konferens med övernattning för såväl mindre som större grupper inom hela Västra Götalandsregionen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen