345567-2016 - ResultatSverige-Nacka: Telekommunikationstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Telekommunikationstjänster.
Referensnummer: KFKS 2016/82-050
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64200000 Telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Telekommunikationstjänster.
Nacka är en av Sveriges mest expansiva kommuner. Samtidigt som staden växer fram på västra Sicklaön med 14 000 nya bostäder utvecklas hela Nacka. Totalt ska 20 000 nya bostäder byggas och Nackas befolkning öka från dagens 97 000 till 140 000 år 2030. Nacka är en öppen, enkel och smart kommun som präglas av effektivt resursutnyttjande, starkt medborgarinflytande och stor valfrihet. Vi ska vara bäst på att vara kommun och därför behöver vi de bästa leverantörerna.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
111.