Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanning socialsekreterare.
Referensnummer: UH-2016-92
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.1.4.
Kort beskrivning
Karlshamns kommun upphandlar bemanningstjänst för socialsekreterare inom vuxen samt socialsekreterare inom BoF för omsorgsförvaltningen.
Omsorgsförvaltningen leds politiskt av en omsorgsnämnd och en social nämnd. Omsorgsförvaltningen har 5 verksamhetsområden: Utredning och Beslut, Utveckling och Stöd, Stöd och Service, Stöd i Särskilt Boende samt Stöd i Ordinärt Boende.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen