Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av drift av friluftsområden för idrottsförvaltningen
Referensnummer: 2.3.3/2022/3031
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77230000 Tjänster förknippade med skogsbruk
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar skötsel och drift av motionsspår, bad och längdskidspår, inklusive snö- och spårpreparering av längdskidspår i såväl natursnö som konstsnö.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 32 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77230000 Tjänster förknippade med skogsbruk, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77341000 Beskärning av träd, 92610000 Drift av idrottsanläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen