345626-2019 - ResultatSverige-Malmö: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård Regionkontoret Väst samt kompetenscentrum
Referensnummer: 2019-3263
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Lokalvård till regionkontoret väst samt till kompetenscentrum
Information om upphandlingen
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling avser lokalvårdstjänster vid Kriminalvårdens regionkontor och personalutbildningscenter i Göteborg.
Båda kontoren är centralt belägna i Göteborg, Regionkontoret vid Ullevigatan och personalutbildningscentret vid Lilla Badhusgatan. Uppdraget ska genomföras under specifika tider för att kunna fungera med övrig verksamhet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911200 Städning av byggnader, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.