Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reinsurance.
Referensnummer: 7001
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66700000 Återförsäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
SKF AB is renewing parts of its reinsurance programs as at 1.1.2018.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 95 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen