Upphandlingen omfattar eventservice, ljud och ljus. Avropsberättigade på detta avtal är samtliga förvaltningar inom Huddinge kommun. Uppdrag kan variera från att leverera utrustning till en skolavslutning, vara sammanhållande part av musikarrangemang samt att vid andra uppdrag åta sig att arrangera event för flera dagar där leverantören har projektledaransvar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 7 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 92300000 Underhållningstjänster, 92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster, 79952000 Evenemang, 92370000 Ljudteknikertjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen