34566-2021 - ÄndringSverige-Ängelholm: Vattenreningskemikalier
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vattenreningskemikalier till VA-verket
Referensnummer: KS 2020/614
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24962000 Vattenreningskemikalier
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för successiva avrop av kemikalier inom VA-avdelningens produktion av dricksvatten samt rening av avloppsvatten.
Upphandlingen omfattar kemikalier för vattenrening och slamförtjockning till VA-verket.