345679-2022 - PlaneringSverige-Alingsås: Anläggning av huvudvägar och andra vägar
Förhandsmeddelande
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Exploateringsprojekt Kavlås
Referensnummer: 220622
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233100 Anläggning av huvudvägar och andra vägar
II.1.4.
Kort beskrivning
Se bifogad fil.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45231000 Bygg- och anläggningsarbeten för rör-, kommunikations- och kraftledningar, 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45232150 Arbeten för vattenledningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se bifogad fil