345714-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Ludvika: Landskapsplanering
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster detaljplaner Avesta
Referensnummer: GNU 2022/78
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45112700 Landskapsplanering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett rangordnat ramavtal för konsulttjänster gällande detaljplaner åt Avesta kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 240 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112700 Landskapsplanering, 71410000 Stadsplanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen