3459-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal digitala kommunikationsbyråer
Referensnummer: inget
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Operan avser teckna ramavtal med digitala kommunikationsbyråer inom tre områden: 1) förvaltning och förändringar av tekniska, digitala plattformar, 2) digital strategi samt 3) digital och analog design för att utveckla potentialen, skapa bättre lönsamhet och attrahera nya målgrupper inom ramen för Operans regleringsbrev men som också för att hantera förvaltning av olika digitala plattformar.
Upphandlingen omfattar inte framtagande av ny grafisk profil utan utgår från den befintliga profilen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79416000 Public relations, 79416200 Konsulttjänster för public relations
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen