See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Yttre skötsel AB Övikshem
Beskrivning: AB Övikshem upphandlar kontrakt avseende yttre fastighetsskötsel såsom snöröjningrenhållningarbete med vegetationarbete med beläggningararbete med utrustningvinterväghållningarbete med dagvatten- och vattenanläggningar På områden inom AB Övikshems fastighetsbestånd, vilka framgår av Objektsbeskrivningen.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98341130 Fastighetsskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94063:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster, 77314000 Markskötsel, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning