Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjukvårdstextilier - Personalkläder till Regionservice och Folktandvården
Referensnummer: 2020-O001712
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Sjukvårdstextilier till personal som arbetar på Regionservice och Folktandvården i Region Skåne.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Delområde Regionservice
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18110000 Arbetskläder för män
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Sjukvprdstextilier - Personalkläder till Regionservice och Folktandvården
Del nr: Delområde Folktandvården