34596-2021 - KonkurrensutsättningSverige-JÖNKÖPING: FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DIS - Konsulttjänster inom Innovation
Referensnummer: 20/101
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser inrättande av ett dynamiskt inköpssystem (DIS) gällande köp av konsulttjänster av innovationskonsulter med affärs- och verksamhetsarkitekturkompetens kopplat med specialistkompetens inom olika områden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71311200 Konsulttjänster för transportsystem, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71314300 Konsulttjänster för energibesparing, 71315210 Rådgivning i samband med byggnadsteknik, 72212730 Programvaruutvecklingstjänster för säkerhet, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222000 Strategisk granskning och planering av informationssystem eller informationsteknik, 73220000 Utvecklingsrådgivning, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen