345965-2021 - ResultatSverige-Kristianstad: Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Disk- och spoldesinfektorer till NSM.
Referensnummer: 2020-O002736
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av disk- och spoldesinfektorer till Nya sjukhuset i Malmö, med rätt för Region Skåne att göra avrop.
Delområde 1
1A) Diskdesinfektorer genomräckningmaskin, kammarvolym 8 DIN.
1B) Spoldesinfektor genomräckningsmaskin, frontmatad med manuell lucka avsedd för 1-2 bäcken, 2-4
Urinflaskor.
Delområde 2
Spoldesinfektor frontmatad för placering i Dusch/Toalettrum, avsedd för 1 bäcken, 1-2 urinflaskor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39330000 Desinfektionsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen