345968-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-arbetsplats med tillbehör och närliggande tjänster
Referensnummer: FK 2020/003442
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Försäkringskassan avser att teckna avtal med en (1) leverantör som kan tillhandahålla funktionalitet, tillgänglighet och kompetens utifrån Försäkringskassans och Kundmyndigheternas olika behov inom området, såväl standardlösningar som avancerade/speciallösningar t ex. ruggade- eller specialkonfigurerade datorer mm.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen