345991-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad – Konsultupphandling Fors ARV
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsultupphandling Fors ARV
Beskrivning: Uppdraget omfattar två konsulttjänster avseende produktionsledare stomme samt installationsledare VVS för uppförandet av Fors avloppsreningsverk. Produktionen pågår just nu med mark och platsgjutna betongkonstruktioner för att efter sommaren 2026 gå in i nästa fas där arbeten med stomme påbörjas. Uppdraget omfattar följande konsulttjänster: - Produktionsledare stomme/stomkomplettering: 100%, - Installationsledare VVS, 50%,
Intern identifierare: 26/24
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000