346159-2017 - ResultatSverige-Uppsala: Utrustning för osteosyntes
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Osteosyntesmaterial – Ortopedi/Trauma.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Uppsala län.
Nuts-kodSE121 Uppsala län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen avser ramavtal på osteosyntesmaterial enligt beskrivning i detta förfrågningsunderlag inklusive bilagor.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33183300 Utrustning för osteosyntes, 33100000 Medicinsk utrustning, 33183000 Ortopediska hjälpmedel
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.