346181-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Vapen, ammunition och tillhörande delar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Knallskott 10 (Thunderflash 10)
Referensnummer: 20FMV4041
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35300000 Vapen, ammunition och tillhörande delar
II.1.4.
Kort beskrivning
Knallskott 10 (Thunderflash 10) is a pyrotechnic charge used in training for simulating battlefield effects. Knallskott 10 is ignited as a match, using a ‘striker – match head principle’, the striker must be a separate item, making it possible to carry only the striker in a string around the user’s neck.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen