Officiellt namn: Stockholms läns landsting, Landstingsstyrelsens förvaltning Postadress: Box 22550 Ort: Stockholm Postnummer: SE-104 22 Land: Sverige Att: Hanh Phan E-post:hanh.phan@sll.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Upphandling av gasblandare, normalflöde 2016 SLL175.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Denna upphandling avser successiva leveranser (efter avrop) av gasblandare, normalflöde, till Stockholms läns landstings förvaltningar, bolag och stiftelser (SLL). Dessutom har TioHundra AB, Folktandvården och privata vårdgivare lokaliserade i sjukhus där SLL förvaltar fastigheten, rätt att avropa, förutsatt att detta är avtalat.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))