2. Förfarande
Förfarande
Titel: Yttre skötsel – renhållning av hårdgjorda ytor och centrala parker - Falun
Beskrivning: Välkommen att lämna anbud i upphandlingen Yttre skötsel - renhållning av hårdjorda ytor och centrala parker till Falu kommun i Dalarna! Yttre skötsel renhållning av hårdgjorda ytor och centrala parker. Tillhandahållande av renhållningsarbetare samt renhållningsarbetare inklusive fordon. I uppdraget ingår manuell skräpplockning och tömning av papperskorgar, renhållning med hjälp av lövblås samt handskottning och halkbekämpning för hand.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90612000 Gatsopning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107838:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90610000 Gaturenhållning och gatsopning