346372-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinska informationssystem – Laboratorieinformationssystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLaboratorieinformationssystem
BeskrivningRegion Västerbotten upphandlar ett Laboratorieinformationssystem inom blodverksamhet med tillhörande tjänster.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48814000 Medicinska informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:131734:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48810000 Informationssystem