346403-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Enköping: Ekonomiska informationssystem
Meddelande om upphandling
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Dokumentprocesshantering VAN med kringtjänster.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 7: Databehandlingstjänster och därmed sammanhängande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Enköping.
Nuts-kod SE121 Uppsala län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Enköpings kommun upphandlar dokumentprocesshantering VAN-tjänst och kringtjänster.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
48812000 Ekonomiska informationssystem
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
Se FFU.
Uppskattat värde, exkl. moms: 3 700 000 SEK
II.2.2.
Information om optioner
Option: ja
Beskriv optionen: Se FFU.