346406-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Lund: Anläggningar för elförsörjning
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
KVV2 - E01 145/12 kV substation and uninterrupted power supply for a process plant
Referensnummer: KEAB-2023/200
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45315300 Anläggningar för elförsörjning
II.1.4.
Kort beskrivning
The project includes installation and supply of materials for high and medium voltage switchgear,
transformers as well as UPS and direct voltage systems
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45315400 Högspänningsanläggningar, 45315500 Medelspänningsanläggningar, 45317200 Elinstallation av transformatorer, 45317300 Elinstallation av utrustning för eldistribution
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen