346431-2024 - Resultat
Sverige – Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet – Rekryteringstjänster av chefer och fördjupad personbedömning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRekryteringstjänster av chefer och fördjupad personbedömning
BeskrivningUpphandlingen omfattar externa konsulter för stöd i rekrytering av chefer och fördjupad personbedömning (Second Opinion). Ett rekryteringsuppdrag kan avse: Helt rekryteringsuppdrag (annonserad rekrytering) - Helt rekryteringsuppdrag (annonserad rekrytering inklusive executive search) -Del av rekryteringsprocess - executive search - Fördjupad bedömning Samtliga enheter och lokala kontor på Migrationsverket ska ha möjlighet att utnyttja ramavtalet och leverantören ska kunna åta sig uppdrag över hela landet.
Intern identifierare3.2.1-2023-17401
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Förfarandets viktigaste känneteckenrekryteringskonsult
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Ytterligare klassificering (cpv): 79600000 Rekryteringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningUpphandlingen omfattar externa konsulter för stöd i rekrytering av chefer och second opinion. Ett rekryteringsuppdrag kan avse: - Helt rekryteringsuppdrag (annonserad rekrytering) - Helt rekryteringsuppdrag (annonserad rekrytering inklusive executive search) - Del av rekryteringsprocess - executive search - Second opinion Samtliga enheter och lokala kontor på Migrationsverket ska ha möjlighet att utnyttja ramavtalet och leverantören ska kunna åta sig uppdrag över hela landet
Huvudklassificering (cpv): 79600000 Rekryteringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelGenerell del (1)
BeskrivningRamavtal tilldelas 2 leverantörer. Ramavtal rekryteringskonsulter av chefer och fördjupad personbedömning.