See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lokalvårdstjänster till Socialförvaltningens verksamheter i Stockholms stad
Beskrivning: Upphandlingens syfte är att tillgodose lokalvårdstjänster till socialförvaltningens verksamheter. Städningen omfattar i huvudsak kontorsstädning samt städning av socialförvaltningens egna verksamheter som kan avse boenden för hemlösa och sjukvårdsanpassade lokaler. Upphandlingen är uppdelad i fem anbudsområden. Anbud får lämnas på ett, flera eller alla anbudsområden. Avtal kommer att tilldelas en leverantör för respektive område.
Intern identifierare: SOF 2025/495
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
Ytterligare klassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911100 Städning av bostäder, 90919200 Kontorsstädning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: City
Beskrivning: xx xxx kvadratmeter.
Intern identifierare: City
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Hägersten, Västberga
Beskrivning: xx xxx kvadratmeter
Intern identifierare: Hägersten, Västberga
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Södermalm
Intern identifierare: Södermalm
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Söderort
Intern identifierare: Söderort
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Västerort
Intern identifierare: Västerort