346497-2022 - ResultatSverige-Halmstad: Artiklar av fibertyg
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Microfibermoppar och microfiberdukar
Referensnummer: DNRGS190167
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39550000 Artiklar av fibertyg
II.1.4.
Kort beskrivning
Microfibermoppar för torr och fuktmoppning samt microfiberdukar avsedda för samtliga av Region Hallands verksamheter från sjukvård, skola till kontor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39525100 Dammtrasor, 39525800 Trasor, 39525810 Putsdukar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen