See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Gardiner, solskydd och tillbehör
Beskrivning: Umeå kommun agerar inköpscentral och upphandlar ramavtal avseende olika typer av gardiner och annan inredningstextil för t.ex. avskärmning och ljuddämpning för Umeå kommun och de som är anslutna till inköpscentralen i enlighet med förfrågningsunderlag. I uppdraget ingår även tillhörande tjänster som gardinsömnad och montering.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39515000 Gardiner, draperier, gardinkappor och rullgardiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91674:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39515100 Gardiner, 39515400 Rullgardiner