Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastbil med påbyggd kran och vinterutrustning
Referensnummer: 2022-143
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34133000 Ledade lastbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Alvesta kommun inbjuder till att lämna anbud på Alvesta kommuns upphandling av en lastbil med påbyggd kran och vinterutrustning, enligt de förutsättningar som anges i upphandlingsdokumentationen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34144211 Lastbilar med maskinstege, 34144700 Nyttofordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen