2. Förfarande
Förfarande
Titel: Beläggningsarbeten - ramavtal
Beskrivning: Entreprenaden omfattar beläggningsarbeten och mindre markarbeten inom Hällefors, Lindesbergs, Ljusnarsbergs och Nora kommuner. Entreprenaden innebär utförande av underhållsbeläggningar, "lappningsarbeten" asfalt, återställning asfalt efter interna grävande verk samt mindre anläggningsarbeten mark inom aktuellt beläggningsuppdrag - efter beställarens bedömning och avrop.
Intern identifierare: AT-2025-46
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233310 Grundläggning av allmänna vägar
Ytterligare klassificering (cpv): 45233340 Grundläggning av gångvägar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000