2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI Distribution inkontinensprodukter
Beskrivning: De 12 kommunerna i Kalmar län efterfrågar med detta synpunkter på samordning varudistribution inför planerad upphandling av distribution av inkontinensprodukter. I det efterfrågade uppdraget behöver följande ingå: inköp från beställarens produktavtal, lagerhållning, tillhandahållande av webbaserad förskrivningsportal (Webbutik), orderhantering, kundtjänst, hantering av dispensprodukter och reklamationer, leverans av produkter. Med denna RFI önskar vi synpunkter på frågeställningar i bifogat dokument.
Intern identifierare: RFI- 001-2025
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 79991000 Lagerhantering