34664-2022 - ResultatSverige-Umeå: Försäkringar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av försäkringar
Referensnummer: 2160
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av försäkringar för AB Bostaden i Umeå. Försäkringar som ingår i denna upphandling:
1. Fastighetsförsäkring
2. Företagsförsäkring
3. Vindkraftförsäkring
4. VD- & Styrelseansvarsförsäkring
5. Tjänstereseförsäkring
6. Motorfordonsförsäkring
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66510000 Försäkringar, 66000000 Finans- och försäkringstjänster, 66515000 Skadeförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen