See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift och underhåll av utemiljö
Beskrivning: Entreprenaden omfattar drift och underhåll av utemiljö avseende fastighetsytor förvaltade av Lidingö stad, Lidingö stads Tomtaktiebolag samt Lidingö stads fastighets AB inklusive dotterbolag i enlighet med upphandlingsdokument och däri förtecknade handlingar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102236:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 77312000 Ogräsröjning, 77314000 Markskötsel, 77330000 Arrangering av blomsteruppsättningar, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar, 90620000 Snöröjning