346679-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Utrustning för skridskoåkning och ishockey
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ny upphandling av en (1) st ny ishockeysarg till Farsta Ishall
Referensnummer: Dnr 2.3.2/2022/987
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37411200 Utrustning för skridskoåkning och ishockey
II.1.4.
Kort beskrivning
Ny upphandling avseende en (1) st ny ishockeysarg till Farsta ishall
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
37411200 Utrustning för skridskoåkning och ishockey, 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen