346680-2022 - ResultatSverige-Karlskrona: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
MR-kontrastinjektorer
Referensnummer: 2021/01344
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser inköp av tre (3) st. kontrastinjektorer inkl. tillhörande förbrukningsmaterial för användning under MR-undersökningar, inkl. installation, dokumentation, utbildning och successiva leveranser av tillhörande förbrukningsmaterial. Dessutom ingår optioner om köp av ytterligare en (1) MR-kontrastinjektor, tillkommande teknisk utbildning för medicintekniker samt avtal för utrustningarnas underhåll och service.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen