Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Fordonsreservdelar
Referensnummer: KLF 2021/1555
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34300000 Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal Fordonsreservdelar till Luleå kommuns Räddningstjänst samt Stadsbyggnadsförvaltning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34300000 Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer, 34310000 Maskiner och maskindelar, 34320000 Mekaniska reservdelar utom motorer och motordelar, 34330000 Reservdelar till lastfordon, skåpbilar och bilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen