2. Förfarande
Förfarande
Titel: GC-MS/MS System
Beskrivning: Totalförsvarets forskningsinstitut, FOI inbjuder härmed till att lämna anbud i upphandlingen av ett komplett GC-MS/MS System, att användas för kvalitativ och kvantitativ kemisk analys av lågmolekylära organiska föreningar. Systemet ska vara av så kallat "benchtop" utförande, det vill säga möjligt att placera och använda på arbetsbänk i laboratorie.
Intern identifierare: FOI-2025-607
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38433000 Spektrometrar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kontaktpersoner
Beskrivning: Totalförsvarets forskningsinstitut, FOI inbjuder härmed till att lämna anbud i upphandlingen av ett komplett GC-MS/MS System.
Intern identifierare: 1730916
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Leverantörskvalificering
Beskrivning: Se upphandlingsdokumentet
Intern identifierare: 1730917
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Kravspecifikation
Intern identifierare: 1730918