346720-2021 - ÄndringSverige-Västerås: Bevaknings- och säkerhetssystem
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säkerhetsentreprenörer
Referensnummer: FN 2021/00085-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet omfattar avtal om leverans och servicearbeten på lås och säkerhetssystem, inklusive tillbehör och reservdelar samt tjänster i form av rådgivning. Fastighetskontorets förvaltade area uppgår till ca 1 000 000 kvm och består bland annat av skolbyggnader, förskolebyggnader, verksamhetslokaler med flera lokaltyper. Under avtalsperioden kan fastigheter tillkomma och avgå.