346736-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för marknadsföring – Affärskommunikation
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelAffärskommunikation
BeskrivningUpphandlingen omfattar tjänster inom Affärskommunikation till Invest in Norrbotten. Den är uppdelad i två delområden: Del 1 - Marknadskommunikation Del 2 - Event
Intern identifierare2024-02
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
Ytterligare klassificering (cpv): 22900000 Diverse trycksaker, 39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter, 79341200 Managementtjänster avseende reklam, 79342000 Marknadsföring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDelområde 1 - Marknadskommunikationstjänster
BeskrivningDelområdet innehåller exempelvis tjänster som strategi- och insiktsarbete, projektledning, webbutveckling, grafisk formgivning, produktion av trycksaker etcetera.
Intern identifierareDelområde 1 - Marknadskommunikationstjänster
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde 2 - Event
BeskrivningOmrådet består bland annat av planering och praktiskt utförande av event som Invest in Norrbotten anordnar samt kringliggande tjänster.
Intern identifierareDelområde 2 - Event