346761-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transportutrustning och transporthjälpmedel – Däck och tillhörande tjänster, ver. 2
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDäck och tillhörande tjänster, ver. 2
BeskrivningFinspångs kommun bjuder härmed in till anbudsgivning i offentlig upphandling avseende köp av däck med tillhörande tjänster så som däckskifte, däckhotell och service. Beställaren har för avsikt att teckna ramavtal med en (1) leverantör för efterfrågad vara och tjänst. Anbud ska lämnas i enlighet med upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100723:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34350000 Däck till lätta och tunga fordon, 34352000 Extra kraftiga däck