346762-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster – Ärendehanteringssystem för Bygg, Kart och mät samt Miljö
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelÄrendehanteringssystem för Bygg, Kart och mät samt Miljö
BeskrivningUddevalla kommun upphandlar ett systemstöd för verksamheterna Bygg, Kart och mät samt Miljö med funktioner för dessa verksamheter att nyttja för ärendehantering. Tjänsten ska vara användarvänlig för berörd verksamhet.
Intern identifierareSBN/2025:38
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48219300 Programvara för administration, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48610000 Databassystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000